Prof. Dr. Hasan Taşçı

1950 yılında doğdum.

Ortaöğretimini Samsun 19 Mayıs Lisesi’nde yaptım.

1976 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldum.

1976-1979 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anatomi Kürsüsünde asistan olarak çalıştı ve 1979 yılında MORFOLOLOJİ uzmanı oldum.

1979-1984 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve son bir yılı Edirne Tıp Fakültesi olmak üzere Genel Cerrahi uzmanlık eğitimini tamamladım.

1984-1986 yılları arasında askerlik görevini Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde tamamladım. Buradaki görevi sırasında Tıp Fakültesi ve Yüksek Hemşirelik Okullarının Anatomi Teorik ve Pratik derslerini yürüttüm. 1986 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim dalında uzman olarak atandım.1987 yılında Morfoloji Doçenti , 1988 yılında Genel Cerrahi Doçenti oldu.1996 yılında Genel Cerrahi Profesörlüğüne atandım.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde 1986 yılından itibaren uygulanmaya başlanılan böbrek ve karaciğer transplantasyon ekibinde bulundum.

1992 yılında İngiltere’de Laparoskopik Cerrahi öğrenmek üzere Plymouth, Derriford Hospital’da 3 ay çalıştım. Bundan sonraki yıllarda farklı zamanlarda, Almanya Hamburg’da European Surgical Instıtue’de laparoscopik gastric surgery, laparoscopıc colon surgery ve advanced laparoscopik kurslarına katıldım. Yine Fransa’da Strasbourg’da ve Amerika’da San Fransisco’da iki kez laparoskopik fıtık cerrahisi, laparoskopik hepatobilier cerrahi kurslarına katılıp, sertifikalarını aldım.

1992 yılında part-time öğretim üyeliğine ayrılarak, Esnaf Hastanesi, Memorial Hastanesi Genel Cerrahi Bölüm Başkanı, İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Böbrek Nakli Sorumlu Uzmanı, Medipol Hastanesi, Türkiye Gazetesi Hastanesi ve Bahçelievler Medicana Hastanesi, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi ve BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştım.

Halen, Sağlık Bakanlığı Böbrek Nakli Bilim Kurulu Üyeliği ve Liv Hospital Vadistanbul Hastanesinde Böbrek Nakli Sorumlu Hekimi - Genel Cerrahi Uzmanlığı görevini sürdürmekteyim. Yurtiçi ve yurtdışı dergilerde yayınlanmış 60’ın üzerinde makalem bulunmaktadır.

Evli ve beş çocuk babasıyım.

Hakkında

× Whatsapp Hattı